Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünyaşöhrətli siyasi xadim, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatından 19 il ötür.
Dekabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı üzərinə gül dəstələri qoydular.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva have visited the Alley of Honors to commemorate national leader Heydar Aliyev as December 12 marks the 19th anniversary of the death of the architect and founder of modern and independent Azerbaijani state, world-renowned politician and national leader of the Azerbaijani people.
President Ilham Aliyev laid a wreath at the great leader`s grave.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva put flowers at the grave of the national leader`s wife, outstanding ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva.