Bakı Kristal Zalında Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinə həsr edilən təntənəli konsert keçirilir
Mayın 28-də Bakı Kristal Zalında Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinə həsr edilən təntənəli konsert keçirilir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri tədbirdə iştirak edirlər.
Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə hazırlanan bədii-musiqili gecənin konsepsiyası 1918-ci il mayın 28-də Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması, ötən 100 il ərzində respublikamızın müxtəlif sahələrdə əldə etdiyi nailiyyətlər, Azərbaycanın hazırda müstəqil, güclü və inkişaf etmiş ölkələr sırasında olması üzərində qurulub.

Solemn concert dedicated to centennial of Azerbaijan Democratic Republic was held in Baku Crystal Hall President Ilham Aliyev attended the concert
A solemn concert dedicated to the 100th anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic has been held in Baku Crystal Hall.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, first lady Mehriban Aliyeva and family members attended the concert.
The conception of the event organized with the support of the Heydar Aliyev Foundation highlighted the establishment of the Azerbaijan Democratic Republic on May 28, 1918, the country`s achievements in the past 100 years and Azerbaijan`s being one of the independent, powerful and developed countries.