“ASAN Viza” sistemi vasitəsilə 3 saat ərzində e-viza almaq imkanı olacaq
30 avqust 2017-ci il tarixindən etibarən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə qeyri-iş və bayram günlərindən asılı olmayaraq elektron vizaların 3 saat ərzində alınması üçün müraciət edə bilərlər.
Xatırladaq ki, bu yenilik “ASAN Viza” sisteminin inkişafı və təkmilləşdirilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 20 oktyabr tarixli 1082 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “ASAN Viza” sistemi haqqında Əsasnamə”də dəyişikliklər edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasının 21 iyun 2017-ci il tarixli 1482 saylı Fərmanının icrasının təmin edilməsi çərçivəsində aparılan işlərin nəticəsidir.

You will have an opportunity to receive an e-visa within 3 hours via the "ASAN Visa" system
From August 30, 2017, foreigners and stateless persons may apply for an electronic visa within 3 hours, regardless of the non-working days or holidays, through the "ASAN Visa" system.
It should be noted that this innovation includes additional measures for the development and improvement of the "ASAN Visa" system and the amendments to the "ASAN VISA" system approved by the Presidential Decree No. 1082 of 20 October 2016, is the result of the work carried out within the framework of the implementation of the Decree No. 1482 of 2017.