Prezident İlham Əliyev AŞPA-nın Monitorinq Komitəsinin həmməruzəçilərini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 14-də Avropa Şurası Parlament Assambleyasının (AŞPA) Monitorinq Komitəsinin həmməruzəçiləri Sezar Florin Predanı və Stefan Şennakı qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, AŞPA Monitorinq Komitəsinin həmməruzəçiləri “Azəri”, “Çıraq”, “Günəşli” yataqlarının işlənilməsini nəzərdə tutan yeni Sazişin imzalanması münasibətilə təbriklərini dövlətimizin başçısına çatdırdılar və bunu böyük tarixi hadisə kimi qiymətləndirdilər.
Prezident İlham Əliyev imzalanan Saziş, tərəfdaşlar və “Azəri”, “Çıraq”, “Günəşli” yataqlarında aparılan işlərdən danışdı.
Görüşdə Azərbaycan ilə Avropa Şurası Parlament Assambleyası arasında əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və perspektivləri müzakirə edildi.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has today received co-rapporteurs of the PACE Monitoring Committee Cezar Florin Preda and Stefan Schennach.
The PACE Monitoring Committee co-rapporteurs congratulated the head of state on the signing of a new contract on the development of Azeri-Chirag-Gunashli fields, describing it as a historical landmark.
President Ilham Aliyev spoke of the contract, partners and work done in Azeri, Chirag and Gunashli fields.
During the meeting they discussed the current state and prospects of cooperation between Azerbaijan and the Parliamentary Assembly of the Council of Europe.